Białystok: Białowieskie żubry

Białowieskie żubry

Białystok białowieskie żubry online

PlażaGranica państwa z BiałorusiąZobacz obraz online z kamery

Białowieskie żubry koło Białegostoku

Białowieża wraz z Puszczą Białowieską bardzo często zaliczane są do atrakcji Białegostoku ze względu na swoje bliskie położenie, około 80 kilometrów. Stolica Podlasia stanowi wspaniałą bazę wypadową do Białowieży oraz wielu innych okolicznych miejscowości.

Kamera została zamontowana na polanie w północnej części Puszczy Białowieskiej. W tym miejscu pracownicy Nadleśnictwa Browsk zostawiają karmę dla żubrów. Jednak nie tylko żubry korzystają z dostarczanego im pokarmu - na obrazie z kamery możemy też zobaczyć jelenie, zające, sarny i dziki, które również podjadają pozostawiony pokarm. Dzięki reflektorom podczerwieni możliwe jest podglądanie zwierząt również nocą.

Chyba najbardziej rozpoznawalną marką Białegostoku i Białowieży jest piwo Żubr oraz wódka Żubrówka. Nie jest to koniecznie powód do dumy, jednak najlepsza trawa żubrowa rośnie na terenie Puszczy Białowieskiej. Jest ona używana do aromatyzowania wódki. Marka piwa Żubr kojarzy się ze stolicą województwa podlaskiego, gdyż lata temu znajdowała się tu jedyna w Polsce rozlewnia tego piwa. Po wykupieniu firmy i marki Żubr przez Kampanię Piwowarską złoty trunek rozlewany jest w trzech miejscach w naszym kraju. W Białymstoku, Tychach i Poznaniu. Niby piwo z białostockiej rozlewni usytuowanej na Dojlidach powinno być łatwo dostępne w Białymstoku, ale tak nie jest. Piwo znajdujące się na półkach sklepowych w podlaskim pochodzi z rozlewni w Poznaniu.

2015.02.14 - Przykładowy obraz z kamery białowieskich żubrów

Białystok białowieskie żubry

Kamera została zamontowana niecały rok temu i od tamtego momentu cieszy się bardzo dużą popularnością. Co ciekawe, jej oglądalność wzrasta w okresie sesji egzaminacyjnej na Białostockich uczelniach. Jak zwykle, studenci znajdują ciekawsze zajęcia niż nauka.

Obraz z kamery pochodzi ze strony lasy.gov.pl