Białystok: Ulica Sikorskiego

Ulica Sikorskiego

Obraz z kamery online z ulicy Sikorskiego w Białymstoku

Ulica SkładowaUlica Sienkiewicza przy PiłsudskiegoZobacz obraz online z kamery

Kamera online na ulice Sikorskiego w Białymstoku

Kamera, udostępniająca powyższe zdjęcia na żywo, zamontowana została na osiedlu Słoneczny Stok położonym około 15 minut samochodem od centrum Białegostoku. Szklane oko kamery skierowane zostały na ulicę Sikorskiego oraz ulicę Stromą. Ulica Sikorskiego biegnie prosto, zaś ulica stroma na zdjęciach z kamery odbiega w prawo.

Jak już wspomnieliśmy w poprzednich opisach, okolice Białegostoku są niezwykle atrakcyjne. Odnaleźć tutaj możemy ciekawe zabytki, zwiedzić Muzea, a także podziwiać piękną przyrodę. Jednym z ciekawych miejsc na Podlasiu jest zerwany most w Kruszynianach, leżących na zachód od Białegostoku, na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego. Wspomniany, zawalony most, niegdyś przerzucony był przez rzekę Narew.

Most w Kruszynianach nad Narwią wybudowano w 1903 roku. Niestety, dokładnie 11 lat później, już na samym początku I wojny światowej most został spalony, a następnie odbudowany w 1928 roku. Po kolejnych 11 latach we wrześniu 1939 roku most został ponownie zniszczony i do tej pory nikt nie podjął się jego odbudowy. Obecnie jest to miejsce często odwiedzane przez turystów oraz okolicznych mieszkańców. Z pozostałości po moście roztaczają się kapitalne widoki na Narew i jej najbliższe okolice.

Kolejną miejscowością, którą możemy polecić jest Waniewo, również położone na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego, na zachód od Białegostoku. Waniewo pochwalić się może kładką, która liczy ponad kilometr długości i przebiega ponad rozlewiskami Narwi. Kładka wiedzie do położonego po drugiej stronie Narwi brzegu wsi Śliwna i jest najkrótszym połączeniem pomiędzy miejscowościami.

Przechadzka po tratwie z pewnością sprawi radość zarówno dorosłym, jak i dzieciom, szczególnie tym ostatnim. Bowiem po zaledwie kilkudziesięciu metrach pokonując kładkę dochodzi się do trawy. Dzięki niej możemy dostać się na drugi brzeg rzeki. Tratwa przymocowana jest do lin, które zaczepione są na kołowrotku. Jeśli kładka jest po drugiej stronie rzeki, wystarczy ją przyciągnąć do siebie za pomocą łańcucha. Dalej już przechodzi się nad malowniczymi rozlewiskami Narwi po drewnianej kładce, z której turyści mają dostęp do wieży obserwacyjnej.