Białystok: Park Poniatowskiego

Park Poniatowskiego

Park Poniatowskiego

Główne drogi dojazdoweKomunikacja miejska

Park Poniatowskiego w Białymstoku

Białystok, choć nie ma zbyt wielu zabytków, to pochwalić się może wieloma, wspaniałymi terenami zielonymi położonymi w bliskiej odległości od centrum miasta. Jednym z nich jest Park Stary im. Księcia Józefa Poniatowskiego położony zaledwie 10 minut spacerem od Rynku Kościuszki – reprezentacyjnego deptaka usytuowanego w samym sercu Białegostoku. Kamera, z której mamy przyjemność podglądać obraz została zamontowana na budynku Teatru Dramatycznego mieszczącego się przy ulicy Elektrycznej.

Na zdjęciach z kamery widoczne są dwa parki, gdyż po prawej stronie usytuowany jest Park Stary im. Księcia Józefa Poniatowskiego, natomiast po lewej stronie znajduje się Park im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Lecz przez mieszkańców Białegostoku, całość nazywana jest po prostu Parkiem Poniatowskiego. W dolnej części obrazu widoczny jest centralny punkt placu znajdującego się przed Teatrem Dramatycznym. W płytach, zostały zamontowane dysze, które latem strzelają wodą na różną wysokość. Jest to miejsce, uwielbione przez dzieci, które przebiegają pomiędzy strumieniami wody. Niestety, jak to bywa w takich miejscach, nie brakuje także rowerzystów bez wyobraźni, którzy chcąc się popisać widowiskowym poślizgiem czasem wpadają na ludzi.

2015.06.17 - Przykładowy obraz z kamery Parku Poniatowskiego w Białymstoku

Park Poniatowskiego w Białymstoku

Z Parku im. Księcia Józefa Poniatowskiego, możemy wyruszyć na dłuższy spacer, bowiem jedynie ulica Adama Mickiewicza dzieli nas od Parku Planty, w którym znajduje się fantastyczna fontanna multimedialna. Dalej, możemy skierować się w stronę Parku Pałacowego lub przechodząc przez przejścia dla pieszych przy placu Katyńskim wybrać się do Parku Zwierzynieckiego, gdzie znajduje się niewielkie, białostockie ZOO.