Białystok: Ulica Plażowa

Ulica Plażowa

Obraz z kamery online z ulicy Plażowej w Białymstoku

Ulica BerlingaUlica Konstytucji 3-go MajaZobacz obraz online z kamery

Kamera online na ulicy Plażowej w Białymstoku

Droga widoczna na powyższych zdjęciach to ulica Plażowa. Kamera zamontowana została przy skrzyżowaniu z Szosą Baranowicką, a szklane oko kamery skierowane zostało na południe, w stronę ulicy Świętego Proroka Eliasza, Księdza Stanisława Suchowolca i Jacka Kuronia. Szosa Baranowicka rozpoczyna się przy ulicy Konstantego Ciołkowskiego i biegnie na wschód do granicy administracyjnej miasta, gdzie łączy swój przebieg z drogą krajową numer 65.

Droga krajowa numer 65 przebiega z województwa warmińsko-mazurskiego do województwa podlaskiego. Łączy granicę z Rosją (obwodem kalingradzkim) w Gołdapi z granicą Białorusi w Bobrownikach. Długość drogi krajowej numer 65 wynosi 224 kilometry.

Przy ulicy Plażowej, tuż przy jej końcu, znajduje się jedyny w mieście zbiornik wodny umożliwiający kąpiele wodne. Po renowacji terenu, plażowanie tutaj stało się dość przyjemne. Udostępniony został wodny plac zabaw, a także plac zabaw na piasku, ścianka wspinaczkowa, siłownia na świeżym powietrzu oraz boiska do piłki nożnej, siatkówki, zaplecze gastronomiczne i węzeł sanitarny. Teren jest strzeżony oraz monitorowany.

Zimą w obrębie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy mieszkańcy Białegostoku korzystają z możliwości jakie daje biały puch, czyli zimowego bieganie na nartach. Ośrodek w ostatnim czasie zakupił sprzęt do sztucznego naśnieżania tras, dzięki czemu, przy ostatnich niezbyt śnieżnych zimach, warunki śniegowe się nieco poprawiły. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, a ośrodek dysponuje sprzętem do ubijania oraz wyrównywania tras biegowych, a także frezem do przygotowywania toru do stylu klasycznego. Po nartach miłośnicy białego szaleństwa na miejscu mogą skorzystać z możliwości rozpalenia ogniska.