Białystok: Komunikacja miejska

Komunikacja miejska

Białystok komunikacja miejska

Park PoniatowskiegoStrona główna

Komunikacja miejska w Białymstoku

Kamera została zamontowana na budynku administracji Komunikacji Miejskiej w Białymstoku na osiedlu Nowe Miasto przy ulicy Składowej. Jak sama nazwa wskazuje jest to dość nowe osiedle, głównie mieszkalne. Z turystycznego punktu widzenia ulica Składowa nie jest zbyt ważna. Znajduje się tu jeden z dwóch 3-gwiazdkowych hoteli w Białymstoku i jeśli chodzi o walory turystyczne tego miejsca, to by było na tyle.

Kamera została zamontowana w nieco niefortunnym miejscu, gdyż niektóre widoki zasłonięte są przez np. antenę lub drzewo. Jednak ciekawą opcją jest panel sterujący, który znajdziecie poniżej. Wybieracie dany obiekt czy też miejsce, które chcecie zobaczyć po około 5 sekundach kamera przekręci się w jego stronę.

Obraz na żywo z kamery komunikacji miejskiej

Jednym z najciekawszych budynków, który możecie zobaczyć na obrazie z kamery jest kościół św. Rocha. Znajduje się on w centrum miasta, przy końcu ul. Lipowej. Świątynia położona jest na wzniesieniu, dzięki czemu widoczna jest z wielu miejsc w Białymstoku i może posłużyć jako punkt nawigacyjny.

Po wybraniu pozycji Camera – Kościół na waszym ekranie pojawi się świątynia p.w. NMP Matki Kościóła przy ulicy Pogodnej. Na obrazie z kamery zobaczyć możecie również budynek Instytutu Chemii, za nim znajduje się trzygwiazdkowy Hotel Trio.

2015.02.11 - Przykładowy obraz z kamery Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Białymstoku

Białystok z pewnością poszczycić się może nowymi autobusami komunikacji miejskiej. Już od kilku lat na terenie miasta nie zobaczymy starego i wysłużonego 30-letniego Ikarusa. Średnia wieku autobusów białostockiej komunikacji miejskiej wynosi około 6 lat.

Obraz pochodzi ze strony kpkm.pl