Białystok: Ulica Sienkiewicza przy Piłsudskiego

Ulica Sienkiewicza przy Piłsudskiego

Obraz z kamery online z ulicy Sienkiewicza w Białymstoku

Ulica SikorskiegoUlica ElewatorskaZobacz obraz online z kamery

Kamera online na ulicę Sienkiewicza w Białymstoku

Skrzyżowanie ulicy Józefa Piłsudskiego z ulicą Henryka Sienkiewicza jest jednym z najczęściej uczęszczanych w stolicy Podlasia – Białymstoku. I to właśnie te skrzyżowanie widoczne jest na powyższych zdjęciach z kamery. Szklany obiektyw skierowany został w kierunku ulicy Sienkiewicza, w stronę wyjazdu z Białegostoku i Wasilkowa.

W Białymstoku z pewnością odnajdą się przyjezdni miłośnicy historii. Nieopodal Rynku Kościuszki, tuż przy ulicy Kilińskiego 7 znajduje się Muzeum Wojska. Niegdyś był to oddział Muzeum Podlaskiego, lecz od kilku lat jest to niezależna placówka. W Muzeum Wojska, oprócz czasowych ekspozycji, znajdują się także stałe: „Na okrutnej ziemi – losy Polaków zesłanych na Sybir od XVIII w. do 1956 r.”, „Wojsko Polskie 1956-2010” oraz „Przeciw dwóm wrogom. Militarne dzieje Podlasia i jego mieszkańców w latach 1939-1956”.

Kolejnym muzeum wartym odwiedzenia jest Muzeum Podlaskie, będące największym muzeum w województwie podlaskim. Zostało powołane do życia w 1949 roku jako muzeum regionalne i od tamtych czasów cały czas się rozwija. Główna siedziba Muzeum Podlaskiego znajduje się na Rynku Kościuszki, w białostockim Ratuszu, lecz warto pamiętać także o siedzibach w Białymstoku i okolicznych miejscowościach.

W Ratuszu prezentowana jest ciekawa ekspozycja etnograficzna. Ukazuje różnorodną kulturę, sztukę i religijność ludową północno-wschodniej Polski. We wszystkich siedzibach Muzeum znajdują się ciekawe wystawy stałe i czasowe. Niezwykle ciekawa jest Wielka Synagoga w Tykocinie, która stanowi jeden z oddziałów. Polecamy także wizytę w Muzeum Ikon w Supraślu.