Białystok: Granica państwa z Białorusią

Granica państwa z Białorusią

Kuźnice

Białowieskie żubryGłówne drogi dojazdowe

Kamery na granicy w okolicy Białegostoku

Białystok położony jest około 50 kilometrów od Kuźnicy i Bobrowników - dwóch najpopularniejszych przejść granicznych na Białoruś. Przejście graniczne w Połowcach położone jest nieco dalej, bo około 80 kilometrów od stolicy województwa podlaskiego. Obraz powyżej pochodzi z przejścia granicznego w Kuźnicach.

Na stronie Służby Celnej http://www.granica.gov.pl/index_wait.php?p=b&v=pl&k=w możemy dowiedzieć się jakie dokładnie panują warunki na granicy i jaki jest przewidywalny czas oczekiwania.

Udostępnienie kamer na przejściu granicznym to bardzo dobry pomysł. Białoruś nie należy do Unii Europejskiej, co skutkuje często kilometrowymi kolejkami na przejściu granicznym. Wzmożony ruch na przejściach granicznych możecie zaobserwować głównie z sezonie wakacyjnym. Wtedy też organizowanych jest najwięcej wycieczek poza granicę naszego kraju.

Białystok stanowi bardzo dobrą bazę wypadową m.in. na Białoruś oraz Litwę i na teren Obwodu Kalingradzkiego. Przejścia graniczne na Litwę i do jednostki administracyjnej Federacji Rosyjskiej położone są około 200 kilometrów od Białegostoku.

2015.02.09 - Przykładowy obraz z kamery

Kamera na granicy w okolicy Białegostoku

Aby przedostać się na teren Białorusi potrzebna jest wiza, której uzyskanie trwa około siedmiu dni. Turyści, którzy nie posiadają własnego samochodu, do Grodna (najpopularniejszy cel wycieczek) dojechać mogą pociągiem z Białegostoku. Nie zalecamy jednak wyprawy na własną rękę. W mieście funkcjonuje kilka biur podróży, które organizują jedno lub dwu dniowe wycieczki do Grodna po w miarę przystępnych cenach.