Białystok: Plaża

Plaża

Obraz z kamery online z plaży w Białymstoku

Ulica Konstytucji 3-go MajaBiałowieskie żubryZobacz obraz online z kamery

Kamera online na plaży w Białymstoku

W Białymstoku znaleźć możemy wiele atrakcji, jedną z nich jest plaża, która cieszy się ogromną popularnością szczególnie latem oraz mniejszą w zimie. Szklane oko kamery przekazującej powyższe zdjęcia zamontowane zostało na plaży na Dojlidach (dzielnica Białegostoku), na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy. Pod samą plażę dojeżdżają dwa autobusy miejskie bezpośrednio z centrum miasta.

Plaża Dojlidy powstała już dawno. Choć przez wiele lat była średnio atrakcyjna, nie sprzyjało także położenie cmentarza, tuż za ogrodzeniem plaży. Niemniej jednak w ostatnich latach 2015-2016 teren ośrodka został zmodernizowany i prezentuje się dość ciekawie. Przede wszystkim wybudowane zostały nowe budynki mieszczące węzeł sanitarny, wypożyczalnię sprzętu wodnego, a zimą narciarskiego, a także punkty gastronomiczne.

Specjalnie z myślą o najmłodszych został wybudowany plac zabaw, a dla wszystkich boiska do siatkówki, piłki plażowej, a także siłownia na świeżym powietrzu. Ustawione zostały także ławeczki oraz nieco poprawiona została plaża.

Niestety plaża na Dojlidach jest niezbyt duża. Piaszczysty odcinek znajduje się jedynie od strony cmentarza, zaś pozostały brzeg porośnięty jest trawami i najczęściej to właśnie tutaj przebywają miłośnicy wędkarstwa.

Latem, szczególnie w okresie wakacji, organizowanych jest wiele zawodów sportowych np. siatkówka plażowa, pływanie. Jak już wspomnieliśmy na miejscu dostępna jest wypożyczalnia sprzętu z rowerkami wodnymi, łodziami wiosłowymi, canoe oraz łodzie żaglowe, a także windsurfingowe.

Zimą na plaży na Dojlidach spotykają się miłośnicy morsowania, a od kilku lat także amatorzy narciarstwa biegowego. Ośrodek kupił sprzęt pomagający przygotować trasy, a także armatki śnieżne.