Białystok: Ulica Józefa Piłsudskiego

Ulica Józefa Piłsudskiego

Obraz z kamery online z ulicy Józefa Piłsudskiego w Białymstoku

Strona głównaUlica ZwierzynieckaZobacz obraz online z kamery

Kamera online na ulice Józefa Piłsudskiego w Białymstoku

Kamera zainstalowana została w centrum Białegostoku, na Placu Niepodległości im. Romana Dmowskiego, tuż przy skrzyżowaniu ulicy Lipowej z ulicą Józefa Piłsudskiego. Obiektyw kamery zwrócony został w stronę ulicy Józefa Piłsudskiego, jednej z najczęściej uczęszczanych ulic w Białymstoku.

Kontynuacja opisu Krynek z kamery Wierzbowa – Antoniukowska

Krynki na Podlasiu, choć małe i niepozorne, oprócz ciekawych zabytków i historii kryją w sobie atrakcję na miarę Polski. Sercem tego niewielkiego miasteczka jest… największe rondo w kraju i drugie pod względem wielkości na świecie. Większym rondem jedynie pochwalić się może Paryż.

Rondo w Krynkach usytuowane jest na Placu Jagiellońskim, który stanowi Rynek miasta. W centralnym części znajduje się park zapewniający ochłodnę w upalne dni. I choć rondo ma miano atrakcji, dla przyjezdnych kierowców muszących przez nie się przedostać może okazać się koszmarem.

Od ronda w Krynkach odchodzi aż 12 ulic – promieniście. Plan Krynek przypomina gwiazdę. Z naroży sześciobocznego Rynku (obecnie parku), rozbiega się 12 prostych ulic. Między nimi przeprowadzone zostały liczne przecznice i wąskie zaułki. Ten niezwykły układ przestrzenny Krynki zawdzięczają Antoniemu Tyzehauzowi, który był inicjatorem przebudowy miasta. Praktycznie wszystkie obiekty zabytkowe Krynek usytuowane są przy ulicach odchodzących od Ronda.