Białystok: Główne drogi dojazdowe

Główne drogi dojazdowe

Kamery drogowe w Białymstoku

Granica państwa z BiałorusiąPark Poniatowskiego

Kamery drogowe w Białymstoku i okolicach

Od kilku lat Białystok przeżywa duże zmiany wizerunkowe i komunikacyjne. W dużej mierze to wszystko dzięki pozyskanym środkom z Unii Europejskiej. Udało się zakupić nowe autobusy, przebudować wiele dróg, które tego wymagały. Została wybudowana obwodnica, dzięki czemu ruch w centrum miasta nieco zmalał. Jedna z głównych arterii miasta ul. Piłsudskiego została poszerzona i przebudowana, zostało też wybudowane przejście podziemne.

Ponadto zmodernizowane zostały drogi wyjazdowe w stronę Sokółki, Warszawy, a teraz w trakcie przebudowy jest droga do Wysokiego Mazowiecka. W sumie mieszkańcy nie mogą narzekać na brak zmian w Białymstoku. Polepszenie jakość dróg w ostatnich latach stało się chyba najważniejszym celem magistratu. W sumie nie było by nic w tym złego, gdyby nie fakt, że po zakończeniu jednej inwestycji, która utrudniała ruch, po chwili rozpoczyna się kolejna powodując korki na nowo wybudowanej drodze. Mieszkańcy narzekają, nieliczni turyści narzekają ale chyba nie każdy rozumie, że aby poprawić stan zaniedbanych przez wiele lat dróg w Białymstoku mieszkańcy muszą trochę pocierpieć. Wschodnia część kraju zawsze klasyfikowana była jako Polska B i prawdopodobnie tak zostanie a lat utraconych, w których brakowało pieniędzy na inwestycję, tak szybko miasto nie nadrobi.

Wiele przyjezdnych osób pyta się białostoczan, gdzie są te białe niedźwiedzie chodzące po ulicach Białegostoku. Na szczęście dla mieszkańców i turystów jest to nie prawda. Jeśli jednak, zauważycie jakiegoś białego niedźwiedzia na jednej z kamery zamieszczonych w naszym serwisie to zróbcie zrzut ekranu i prześlijcie zdjęcie do nas.

Obraz z kamery pochodzi ze strony bialystokonline.pl