Białystok: Ulica Piastowska

Ulica Piastowska

Obraz z kamery online z ulicy Piastowskiej w Białymstoku

Ulica ElewatorskaUlica Sienkiewicza przy LegionowejZobacz obraz online z kamery

Kamera online na ulicy Piastowskiej w Białymstoku

Kamera, udostępniająca powyższy obraz na żywo, zamontowana została nad skrzyżowaniem ulicy Piastowskiej z Towarową w Białymstoku. Obiektyw kamery skierowany został na północ, w kierunku ulicy Piastowskiej i osiedla Wygody. Część miasta, w której zamontowana została kamera nie należy do nazbyt atrakcyjnych turystycznie.

Turyści przybywający do Białegostoku koniecznie powinni wygospodarować jeden dzień na wycieczkę w głąb Podlasia. Niezwykle popularnym celem wśród turystów jest Białowieża oraz Puszcza Białowieska, będąca fenomenalnym, dziewiczym kompleksem leśnym rozpościerającym się po stronie Polski oraz Białorusi. Puszcza Białowieska zajmuje około 150 tysięcy kilometrów kwadratowych.

Puszcza Białowieska rozciąga się w dorzeczu rzeki Narewka oraz Leśna. Bez wątpienia jest to jedno z najbardziej naturalnych miejsc w kraju, nie zmienione ingerencją człowieka (przynajmniej znacznie). W puszczy swoje schronienie znalazły rzadkie dziś gatunki roślin i zwierząt. Królem białowieskiej puszczy jest żubr, żyjący tutaj licznie, na wolności. Razem z żubrami żyją tutaj także żbiki, rysie, sarny, jelenie, łosie oraz dziki.

W Puszczy Białowieskiej uświadczymy również wiele niespotykanych gdzie indziej gatunków roślin. Liściaste lasy, grądy, olsy usytuowane na terenach podmokłych oraz bory w obszarach suchych, a także wiekowe i piękne dęby – pomniki. Podążając ścieżkami puszczy warto spoglądać pod nogi, ujrzymy wówczas wiele chronionych gatunków roślin.

Na koniec warto wspomnieć, iż Puszcza Białowieska to nie tylko fantastyczna przyroda. Na tutejszych szlakach spotkamy wiele elementów kulturowych budownictwa drewnianego, które są pełne uroku. Zobaczyć możemy także ustawione blisko siebie drewniane krzyże zarówno prawosławne jak i katolickie. A dorosłym turystom polecamy lokalny alkohol wysokoprocentowy – warto spróbować.