Białystok: Ulica Sienkiewicza przy Legionowej

Ulica Sienkiewicza przy Legionowej

Obraz z kamery online z ulicy Sienkiewicza przy Legionowej w Białymstoku

Ulica PiastowskaUlica Legionowa zjazd na SienkiewiczaZobacz obraz online z kamery

Kamera online na ulicy Sienkiewicza przy Legionowej w Białymstoku

Ulica Legionowa jest częścią ważnej arterii miasta, która przebiega ze wschodu (od granicy miasta z Kleosinem) do ścisłego centrum Białegostoku. I to właśnie ulica Legionowa widoczna jest na powyższych zdjęciach z kamery, której obiektyw skierowany został na wschód. Kamera zamontowana została na wysokości skrzyżowania ulicy Legionowej z ulicą Henryka Sienkiewicza. Z turystycznego punktu widzenia ulica Legionowa nie jest nazbyt ciekawa. Znajduje się tutaj kilka klubów dla młodzieży, a tuż nieopodal usytuowany jest Rynek Kościuszki z licznymi restauracjami, barami oraz ciekawymi obiektami.

Nie tylko Białystok pochwalić się może wieloma atrakcjami. Najbliższe okolice miasta również zachwycają. W odległości zaledwie 5 kilometrów od centrum Białegostoku, w sąsiednim miasteczku Wasilków, znajduje się restauracja „Folwark Nadawki”. Jest to jedno z niewielu miejsc, które kultywuje tradycję Podlasia oraz regionu.

Warto tutaj spróbować regionalnych potraw. Folwark położony jest nieopodal głównej drogi. Pyszne dania i możliwość skorzystania z ruskiej bani oraz względna cisza i spokój z pewnością zadowolą turystów. Rodzice wybierający się do Folwarku z dziećmi nie muszą się martwić, iż ich pociechy będą się nudzić. Na miejscu funkcjonuje plac zabaw oraz mini-zoo.

Nieopodal Folwarku znajduje się Jurajski Park Dinozaurów oraz bardzo ciekawy i piękny Skansen Wsi Białostockiej. W Wasilkowie znajduje się także Święta Woda, czyli Sanktuarium z cudownym źródełkiem i Górą Krzyży.