Białystok: Ulica Legionowa zjazd na Sienkiewicza

Ulica Legionowa zjazd na Sienkiewicza

Obraz z kamery online z ulicy Legionowej przy zjeździe na Sienkiewicza w Białymstoku

Ulica Sienkiewicza przy LegionowejDroga nr 19 na NowowarszawskiejZobacz obraz online z kamery

Kamera online na ulicy Legionowej w kierunku Pałacu Branickich w Białymstoku

Szklany obiektyw kamery skierowany został w stronę Pałacu Branickich, a na powyższych zdjęciach z kamery widoczna jest ulica Legionowa oraz zjazd na ulicę Henryka Sienkiewicza, która w tym miejscu bierze swój początek. Na lewo od kamery znajduje się Rynek Kościuszki, zaś na prawo Park Pałacowy, który przez mieszkańców zaliczany jest do Parku Planty.

Pałac Branickich otoczony jest przepięknym ogrodem i parkiem. Ogród oddzielony jest od parku bramą, którą jest otoczony. Natomiast przez dość wąską część Parku Branickich wiedzie szeroka asfaltowa ścieżka prowadząca dalej do Parku Planty. W sumie cały teren zarówno Parku Planty jak i Ogrodu Branickich to miejsca oblegane w ciepłe, letnie południa, a w ciągu weekendów także już od samego rana. Jest to doskonałe miejsce na spacer, można też usiąść na ławce i cieszyć się cieniem drzew. W okolicy funkcjonują niewielkie lodziarnie oraz punkty gastronomiczne oferujące przekąski takie jak gofry.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że dużą część Białegostoku można przejść podążając parkami lub lasem. Chcąc wybrać się na dłuższy spacer warto zacząć swoją przechadzkę przy Pałacu Branickich, następnie kierując się w stronę Parku Planty, a dalej do Parku Zwierzynieckiego, gdzie znajduje się białostockie ZOO. Dalej podążając parkowymi ścieżkami dojdziemy do Lasu Komunalnego, przez który również przebiegają dróżki.