Białystok: Flaga online (nieaktywna)

Flaga online (nieaktywna)

Pogotowie flagowe w Białymstoku

Zobacz obrazy z 23 kamer

Flaga online w Białymstoku

Chyba każdy chociaż kilka razy w życiu widział flagę "bez życia". Oplątana na drzewcu lub niechlubnie zwisająca, a tymczasem jest to nasz symbol narodowy, który powinniśmy z dumą prezentować. Tym bardziej, że okazji do eksponowania flagi jest bardzo dużo. W sumie nie ważne czy flaga wisi przez pięć minut, pięć dni czy przez pięć lat. Ważne, aby była wyeksponowana z godnym poszanowaniem, żeby nie wyglądała jak "zwykła szmata na kiju".

I tu właśnie przychodzi nam z pomocą inż. Zbigniew Kordula z Białegostoku, właściciel firmy ślusarskiej, a także twórca patentu. Pan Zbigniew stworzył flagę, które nie plącze się na drzewcu, nie traci swojego prostokątnego kształtu i zachowuje wygląd taki, jaki powinna - nawet podczas deszczu i dużego wiatru.

Chyba nie każdy jest świadomy, że nawet przepisy nakazują rozplątywanie flagi zaplątanej wokół drzewca. Nieznajomość prawa nie chroni przed konsekwencjami, a w tym konkretnym wypadku może to grozić upomnieniem a nawet mandatem.

2015.02.11 - Przykładowy obraz z kamery flagi w Białymstoku

Flaga online w Białymstoku

Na obrazie z kamery widoczne są dwie flagi. Flaga zwykła oraz nowa flaga opatentowana. Różnica w prezentacji jest kolosalna, nie chodzi jedynie o moment, w którym zwykła flaga owinie się wokół drzewca, ale również o to, jak wygląda bez nawet lekkich podmuchów wiatrów. A wygląda smutnie i mało reprezentacyjnie, w przeciwieństwie do flagi po lewej stronie.

Powyższy opis nie stanowi reklamy, jest to jedynie subiektywna opinia autora.