Białystok: Kamera w urzędzie miejskim (nieaktywna)

Kamera w urzędzie miejskim (nieaktywna)

Kamera w centrum Białegostoku

Zobacz obrazy z 23 kamer

Centrum Białegostoku okiem kamery

Kamera została zamontowana na budynku urzędu miejskiego przy ulicy Słonimskiej w Białymstoku. Wykonuje ona ruch obrotowy dzięki czemu, mamy szansę zobaczyć najważniejsze miejsca w Białymstoku.

Obraz na żywo z kamery w centrum Białegostoku

Największą zaletą Białegostoku, z punktu widzenia mieszkańców oraz turystów, jest fakt, iż wszystkie najważniejsze punktu usługowe, szpitale, urzędy oraz atrakcje miasta zlokalizowane są praktycznie w centrum lub w jego bliskim sąsiedztwie. Z Rynku Kościuszki w ciągu 10 minut dojdziemy do najpiękniejszego miejsca w Białymstoku – Pałacu Branickich (ostatni przykładowy obraz z kamery). Jest to najważniejszy zabytek Białegostoku, a barokowe ogrody wokół pałacu są jednymi z najpiękniejszych w Polsce. Obecnie w pałacu mieści się rektorat Uniwersytetu Medycznego i jest on także dostępny do zwiedzania. W pałacowych ogrodach bardzo często spotkać można nowożeńców na plenerowej sesji ślubnej.

Dodatkowy zrzut z kamery

Kamera porusza się w lewo - po pałacu Branickich przez chwilę widoczne jest jedno z ważniejszych miejsc w Białymstoku - Planty, czyli park miejski. Wspaniały i zadbany, wręcz idealny na niedzielną, po obiadową przechadzkę z rodziną, dziewczyną czy przyjaciółmi. Jest to miejsce, w którym odpoczywają Białostoczanie. W parku może nie jest zbyt cicho ale nie słychać tu przynajmniej głosów miasta a jedynie śmiech dzieci, co jest o wiele przyjemniejsze.

2015.02.09 - Przykładowy obraz z kamery w centrum Białegostoku

Dalej na obrazie z kamery widoczny jest kościół św. Wojciecha oraz panorama najstarszej dzielnicy Białegostoku - Bojar. W 2013 roku w świątyni wybuchł pożar, przez który zawaliła się drewniana konstrukcja wieży kościelnej. Następnie widoczny jest czerwony kościół farny, który znajduje się przy Rynku Kościuszki, a w oddali kościół św. Rocha i ponownie wracamy do Pałacu Branickich.