Białystok: Outlet Center na zewnątrz (nieaktywna)

Outlet Center na zewnątrz (nieaktywna)

Białystok Outlet Center kamera nr 1

Zobacz obrazy z 23 kamerZobacz obraz online z kamery

Outlet Center w Białymstoku kamera nr 1

Praktycznie w każdej części Białegostoku prowadzone są nowe inwestycje. Powstają nowe drogi, apartamentowce i galerie handlowe. Aż do 2007 roku, w mieście zamieszkałym przez prawie 300-tysięcy osób nie było żadnej galerii handlowej. Dopiero w grudniu 2007 roku powstało pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Atrium Biała i jak się okazało był to dopiero początek.

Wybudowanie pierwszej galerii w Białymstoku miało dość duże znaczenie nie tylko gospodarcze, ale również zmieniło nawyki mieszkańców. Wcześniej praktycznie każdy, kto planował większe zakupy odzieżowe wybierał się w tym celu do Warszawy. W tamtych latach, czymś na wzór galerii handlowej był Auchan, w którym oprócz hipermarketu mieściło się kilka mniejszych sklepów odzieżowych.

Niedługo po wybudowaniu Atrium Biała powstała Galeria Alfa, Zielone Wzgórza, Podlaska. Wtedy też Białystok stał się jedną dużą galerią handlową, do której licznie przyjeżdżają nasi wschodni sąsiedzi – Białorusini.

2015.02.14 - Przykładowy obraz z kamery nr 1 Outlet Center w Białymstoku

Obecnie jedna z najnowszych inwestycji powstaje przy ulicy Narodowych Sił Zbrojnych. Outlet Center, bo tak brzmi nazwa nowego obiektu, usytuowany będzie w pobliżu Makro i niedawno wybudowanej Castoramy. Jeszcze zanim budowa obiektu rozkręciła się na dobre, inwestor wynajął ponad 70% powierzchni handlowej. Otwarcie Outlet Center planowane jest na wiosnę 2015 roku.