Białystok: Ratusz (nieaktywna)

Ratusz (nieaktywna)

Ratusz w Białymstoku

Zobacz obrazy z 23 kamer

Ratusz w Białymstoku

Rynek Kościuszki to dość duży plac położony w samym centrum Białegostoku. Z każdej strony otoczony jest dość niskimi, bo zwykle dwupiętrowymi kamienicami. Niestety nie wszystkie zachowały charakter zabytkowego budynku, lecz większość przynajmniej dość dobrze "udaje".

Na obrazie z kamery widoczny jest Ratusz, nigdy nie był on siedzibą władz miejskich, natomiast od zawsze mieściły się w nim różnego rodzaju punkty usługowe. Aktualnie dość dużą część ratusza zajmuje restauracja oraz siedziba Muzeum Podlaskiego.

Kamera na żywo na ratusz w Białymstoku

Przed modernizacją deptaka za ratuszem mieścił się niewielki skwer, który składał się z kilku drzew i żywopłotów. W wielu mieszkańcach Białegostoku, przed zamknięciem ul. Rynek Kościuszki i modernizacją całego terenu, obudziła się dusza ekologa lub obrońcy przyrody. Tak jakby faktycznie było czego bronić, tak jakby w każdą niedziele mieszkańcy tłumnie gromadzili się w centrum miasta pod kilkoma drzewami, wokół łysych i niezadbanych żywopłotów w miejscu, gdzie stacjonowali bezdomni i osoby nietrzeźwe. Kiedyś turyści ani nawet sami mieszkańcy nie byli w stanie określić gdzie jest centrum miasta.

2015.02.14 - Przykładowy obraz z kamery ratusza w Białymstoku

Białystok kamera w rynku

Dziś mamy Rynek z prawdziwego zdarzenia. Miejsce, w którym odbywają się liczne imprezy kulturalne i rozrywkowe. Znajdziemy tu liczne restauracje, puby, bary szybkiej obsługi, a nawet siedziby banków. Do pełni szczęścia brakuje tylko restauracji serwującej dania kuchni regionalnej, naszej podlaskiej.

2015.02.13 - Ratusz w Białymstoku od frontu

Białystok ratusz od frontu

Aktualnie największą wadą Rynku Kościuszki jest lokal, który powstał zaledwie rok temu. Panie z różowymi parasolkami nagabują (zachęcają?) klientów do wejścia do klubu ze striptizem. Nie zwracają uwagi na to, że chłopak idzie z dziewczyną, mąż z żoną czy nawet wnuczek z babcią. Pomijając fakt, że taki dziwny przybytek nie powinien mieścić się na reprezentacyjnej promenadzie miasta. Ale cóż, prywatna kamienica, właściciel robi co chce.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcams.travel