Białystok: Ulica Krakowska (nieaktywna)

Ulica Krakowska (nieaktywna)

Obraz z kamery online z ulicy Krakowskiej w Białymstoku

Zobacz obrazy z 23 kamerZobacz obraz online z kamery

Kamera online na ulicy Krakowskiej w Białymstoku

Kamera zamontowana została w centrum miasta, a mianowicie przy skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej, Kijowskiej oraz Konstantego Kalinowskiego. Szklany obiektyw kamery skierowany został w stronę ulicy Krakowskiej i w kierunku ulicy Świętego Rocha i kościoła św. Rocha, górującego nad miastem.

Nieopodal opisanego powyżej skrzyżowania znajduje się Opera i Filharmonia Podlaska, będąca nowoczesnym Europejskim Centrum Sztuki w stolicy Podlasia – Białymstoku. Bez wątpienia jest to największa instytucja artystyczna w tej części kraju, a także Europy. Od początku istnienia białostocka Opera stanowi ośrodek artystyczny współpracujący z mniejszościami narodowymi, które zainteresowane są współpracą z krajami Europy Wschodniej i krajami nadbałtyckimi.

Opera i Filharmonia Podlaska jest nowoczesnym obiektem wybudowanym w 2012 roku. Usytuowana jest w Parku Centralnym i została doskonale wkomponowana w zieloną przestrzeń parku. Opera i Filharmonia Podlaska zdecydowanie jest niesamowitą gratką dla turystów. Bogaty repertuar zawierający spektakle operowe i teatralne oraz koncerty symfoniczne, jazzowe, rockowe oraz muzykę alternatywną usatysfakcjonują większość turystów. Godnym polecenia wydarzeniem jest Halfway Festival promujący różne oblicza muzyki songwriterskiej i folkowej.

Przed lub po spektaklu turyści i mieszkańcy mogą się wybrać na spacer po Parku Centralnym. Jest to jeden z ośmiu białostockich parków. Znajduje się tutaj plac zabaw dla dzieci oraz zdecydowanie rzucający się w oczy pomnik Bohaterów Ziemi Białostockiej. Pomnik składa się z 17-metrowych kolumn betonowych, które zwieńczone i połączone są koronami drzew. Na szczycie usytuowane zostało gniazdo, w którym siedzi orzeł z rozpostartymi skrzydłami.

Park Centralny usytuowany jest w miejscu cmentarza rabinackiego. Został on zniszczony przez hitlerowców, a następnie przez władze ludowe. W Parku Centralnym siedzibę ma także Białostocki Teatr Lalek, do którego również Państwa zapraszamy.