Białystok: Ulica Narodowych Sił Zbrojnych (nieaktywna)

Ulica Narodowych Sił Zbrojnych (nieaktywna)

Obraz z kamery online z ulicy Narodowych Sił Zbrojnych w Białymstoku

Zobacz obrazy z 23 kamerZobacz obraz online z kamery

Kamera online na ulicy Narodowych Sił Zbrojnych w Białymstoku

Szklane oko kamery skierowane zostało na ulicę Narodowych Sił Zbrojnych, w kierunku północnym i w stronę osiedla Fasty, skrzyżowania drogi krajowej numer 8 z DK nr 65 oraz położonej 40 kilometrów dalej miejscowości Moniek. W miejscu, w którym zamontowana została kamera ulica Narodowych Sił Zbrojnych krzyżuje się z ulicą Komisji Edukacji Narodowej, popularnie zwanej KEN. Skrzyżowanie znajduje się na osiedlu TBS.

Białostockie osiedle TBS jest stosunkowo młode. W ostatnich 30 latach powstało tutaj wiele bloków mieszkalnych i zamieszkane jest głównie przez młode rodziny z dziećmi. Oddalone nieco od centrum, około 20 minut drogi samochodem. Jest to osiedle zadbane i dość dobrze zorganizowane. To takie małe „miasto” w mieście.

Osiedle TBS położone jest na obrzeżach Białegostoku i ze względu na przebiegające tutaj drogi krajowe numer 8 i 65 jest to miejsce bardzo ruchliwe. W ostatnich latach zmodernizowany został odcinek wspomnianych dróg krajowych przebiegających przez Białystok, dzięki czemu przejazd przez miasto jest o wiele szybszy i znacznie przyjemniejszy.

Droga krajowa numer 8 jest jedną z najdłuższych w Polsce. Swój początek bierze w Budzisku przy granicy z Litwą i biegnie aż do Kudowy-Zdrój do granicy z Czechami. Całkowita długość DK 8 wynosi 849 kilometrów i przebiega przez województwa: podlaskie, mazowieckie, łódzkie, wielkopolskie oraz dolnośląskie. Niestety DK 8 w przeszłości nie cieszyła się dobrą opinią. I była uznawana za jedną z najniebezpieczniejszych dróg w Polsce. Na szczęście dzięki wielu modernizacjom drogi liczba wypadków nieco się zmniejszyła.

Droga krajowa numer 65 rozpoczyna się w województwie warmińsko-mazurskim w Gołdapi na granicy z Rosją z Obwodem Kalingradzkim i biegnie do województwa podlaskiego do Bobrownik na granicę z Białorusią. Długość drogi krajowej numer 65 wynosi 224 kilometrów.