Białystok: Ulica Oskara Sosnowskiego (nieaktywna)

Ulica Oskara Sosnowskiego (nieaktywna)

Obraz z kamery online z ulicy Sosnowskiego w Białymstoku

Zobacz obrazy z 23 kamerZobacz obraz online z kamery

Kamera online na ulicy Sosnowskiego w Białymstoku

Widoczna na powyższych zdjęciach z kamery ulica nosi nazwę Oskara Sosnowskiego. Jest swoistym przedłużeniem ulicy Konstantego Kalinowskiego. W miejscu zamontowania kamery ulica Oskara Sosnowskiego kończy swój bieg i krzyżuje się z ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Opisywane powyżej skrzyżowanie usytuowane jest nieopodal ścisłego centrum miasta, tuż przy dworcu PKS.

Poruszanie się po Białymstoku turystom nie powinno sprawić większych trudności. W mieście funkcjonuje jedynie komunikacja miejska w formie autobusów. Zarówno rozkłady jazdy, jak i trasy autobusów są bardzo przejrzyste. Autobusy funkcjonują raczej punktualnie. Ceny biletów są korzystne. Bilet normalny (dobowy) kosztuje w stolicy Podlasia 10 złotych, zaś ulgowy (dobowy) 5 złotych, co w przypadku poruszania się po mieście kilkoma autobusami w ciągu jednego dnia jest najbardziej korzystne. Cena biletów za pojedynczy przejazd wynosi odpowiednio zł: 2.80 i 1.40 – normalny/ulgowy.

Poruszanie się samochodem po Białymstoku nie powinno sprawić trudności przyjezdnym, nawet początkującym kierowcom. W ostatnich latach znakomita ilość ulic została wyremontowana, poszerzona i doskonale oznakowana. I w dalszym ciągu modernizacja już głównie mniej znaczących ulic trwa.

Wiosną, latem i na początku jesieni turyści i miłośnicy wycieczek rowerowych, odwiedzający Białystok z pewnością będą miło zaskoczeni faktem, iż w Białymstoku funkcjonują stacje do wypożyczenia rowerów. Zlokalizowanych ich jest około 40 na terenie całego miasta. Cena wypożyczenia roweru jest dość przystępna. Dodatkowym atutem jest fakt, iż w wielu miejscach stolicy Podlasia utworzone zostały ścieżki rowerowe.