Białystok: Ulica Wincentego Rzymowskiego (nieaktywna)

Ulica Wincentego Rzymowskiego - obraz na żywo (nieaktywna)

Widok online z kamery na ulicy Wincentego Rzymowskiego w Białymstoku Obraz z kamery online z ulicy Wincentego Rzymowskiego w Białymstoku

Zobacz obrazy z 23 kamer

Kamera online na ulice Wincentego Rzymowskiego w Białymstoku

Kamera zamontowana została na ulicy Wincentego Rzymowskiego na sygnalizacji świetlnej, a obiektyw kamery skierowany został na skrzyżowanie wspomnianej ulicy Rzymowskiego z ulicą Stefana Żeromskiego oraz Witolda Sławińskiego. Z perspektywy kamery ulica S. Żeromskiego odchodzi w lewo, zaś ulica Witolda Sławińskiego w prawo, natomiast ulica Rzymowskiego usytuowana jest za kamerą.

W Białymstoku, oprócz głównych i popularnych zabytków oraz miejsc, znajdują się mniej znane, które również warto odwiedzić. Takim miejscem z pewnością jest Aleja Bluesa nieopodal Rynku Kościuszki. To właśnie tutaj po raz pierwszy w Polsce zostali uhonorowani wykonawcy bluesowi. Stało się tak ze względu na fakt, iż to właśnie tutaj odbywa się najstarszy festiwal bluesowy w kraju i to właśnie tutaj działają zespoły: Devil Blues, Bracia i Siostry, Kasa Chorych, Formacja Fru, czy też 48 Godzin i The Hardworkers.

Przemierzając ulicę Lipową z Rynku Kościuszki w stronę kościoła św. Rocha miniemy ciekawy i bardzo oryginalny Pomnik Podróży. Rzeźba ma kształt koła, o długości ponad 4 metrów i wykonana jest z brązu. Waży około 1 tony. Pomnik nawiązuje do białostockich tradycji lalkarskich, o czym świadczą przymocowane bajkowe postacie.

Turyści odwiedzający Białystok, wielbiący się w historii, powinni odwiedzić cmentarz żydowski usytuowany przy ulicy Wschodniej. Został on założony około 1890 roku, po zamknięciu starego cmentarza przy ul. Kalinowskiego. Kirkut na ul. Wschodniej jest jedynym zachowanym cmentarzem żydowskim w stolicy Podlasia i jednym z największych w Polsce. Na powierzchni ponad 10 hektarów znajduje się około 6 000 nagrobków. Najstarszy z nich pochodzi z 1876 roku, natomiast najmłodszy 1969 roku.

Najwięcej bogato zdobionych nagrobków zachowało się tuż w pobliżu głównego wejścia. Tutejsze macewy wykonane zostały z granitu, wapienia, marmuru oraz piaskowca. Zdobione są inskrypcjami w językach: polskim, jidysz, rosyjskim, niemieckim oraz oczywiście hebrajskim.